Winieta 1

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Turystycznej i Przegalińskiej

W środę, 27 marca planowana jest zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Turystycznej i Przegalińskiej. Ruch pojazdów sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Wprowadzenie zmian planowane jest na godzinę 8 rano.

AKTUALIZACJA 26.03.2019 r.

Ruch z Sobieszewa w kierunku Świbna będzie się odbywał prawą stroną jezdni i  sterowany będzie sygnalizacją  świetlną. Ruch w kierunku ul. Przegalińskiej będzie odbywał się przez wykonane w pierwszym etapie rondo. Natomiast od ul. Przegalińskiej w kierunku ul. Turystycznej zachowujemy dotychczasowy układ komunikacyjny przez ul. Kanałową. Taka organizacja ruchu potrwa co najmniej tydzień.

-------------

W czwartek, 14.03., o godz. 8.00 nastąpi wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w ciągu ulic Turystycznej. Ruch pojazdów z Sobieszewa w kierunku Świbna będzie się odbywał lewą stroną jezdni i będzie sterowany sygnalizacją świetlną.

Poprowadzenie ruchu w kierunku ul. Przegalińskiej zaplanowano  przez ul. Kanałową. Ten etap organizacji potrwa ok. 3 tygodnie. O wprowadzeniu kolejnego etapu (przełożenie ruchu na drugą jezdnię) poinformujemy z wyprzedzeniem.

Na ul. Turystycznej trwa budowa trasy rowerowej i drogi wojewódzkiej nr 501 na odcinku około 4,4 km od skrzyżowania z ul. Przegalińską do skrzyżowania z ul. Pohoreckiego. Koszt inwestycji to 14,1 mln złotych. Prace powinny zakończyć się z końcem czerwca 2019 roku. Więcej informacji na stronie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.