Winieta 1

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. P. Adamowicza z ul. Kartuską

W piątek,  26 czerwca ok. godziny 11.00 planowane jest otwarcie skrzyżowania Al. Pawła Adamowicza z ul. Kartuską oraz z ul. Stolema. Na skrzyżowaniu obowiązywać będzie docelowa organizacja ruchu, sterowana sygnalizacją świetlną. Bez utrudnień pojedziemy również ul. Limbową, która będzie ulicą jednokierunkową w kierunku Jasienia.

Ponadto we wtorek, 30 czerwca rozpocznie kursowanie tramwaj nr 12 na trasie z przystanku Migowo w kierunku pętli Ujeścisko. Na trasie wybudowano 6 przystanków (od strony Migowa). Są to: „Królewskie Wzgórze”, „Łabędzia”, „Stolema”, ”Zabornia”, „Ujeścisko” – węzeł integracyjny oraz „Lawendowe Wzgórze” – przystanek w pobliżu przedszkola nr 68. Tramwaje linii 12 pojadą ze standardową częstotliwością co 10 minut w godzinach szczytu i w międzyszczycie na trasie: Oliwa – Wrzeszcz – Siedlce – Piecki Migowo – al. Pawła Adamowicza – węzeł Ujeścisko – Lawendowe Wzgórze. Przy nowym węźle Ujeścisko zatrzymają się również autobusy linii 115, 120, 156, 174.

Budowa linii tramwajowej na al. Pawła Adamowicza  jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnic południowych na lata 2014-2020. Zadanie realizowane jest w ramach Gdańskiego Programu Komunikacji Miejskiej – GPKM etap IVa. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, którego liderem jest firma NDI S.A. z Sopotu. Realizacja inwestycji kosztować około 240 mln zł. Inwestycja dofinansowana jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020.