Winieta 1

Prace torowe na przejazdach kolejowych na ulicach Niegowskiej i Sandomierskiej

AKTUALIZACJA - 16.05

Do 26 czerwca zwężenie ul. Sandomierskiej na wysokości z ul. Równą. Ze względu na zmianę warunków technologicznych zmienił się także termin zakończenia prac przy skrzyżowaniu ulicy Sandomierskiej i Równej. Prace są związane z przebudową wodociągu w ul. Równej. Inwestycja została wznowiona po przerwie związanej z pandemią COVID-19. Obecnie realizowany jest ostatni etap prac. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, inwestycja zakończy się do końca czerwca.


Od poniedziałku 13 maja prowadzone będą prace torowe, polegające na przebudowie dwóch przejazdów kolejowych na ul. Niegowskiej oraz Sandomierskiej. Z tego względu oba przejazdy będą musiały zostać zamknięte. Na czas robót przygotowane zostały objazdy dla kierowców i obejścia dla pieszych.

Od poniedziałku 13 maja od godz. 21:00 do piątku 17 maja do godz. 6:00 zamknięty będzie przejazd kolejowy znajdujący się na ul. Niegowskiej. Objazd zamkniętego przejazdu będzie odbywał się ulicami Smętną oraz Gościnną. Obejście dla ruchu pieszego będzie możliwe tunelem na wysokości ul. Ukośnej.

Od wtorku 21 maja od godz. 21:00 do piątku 24 maja do godz. 6:00 zamknięty będzie przejazd kolejowy na ul. Sandomierskiej. Objazd pomiędzy Traktem Św. Wojciecha i ul. Równą będzie odbywał się ulicami Smętną i Dworcową (również dla pojazdów powyżej 3,5 t). Obejście dla pieszych wyznaczone zostało tunelem na wysokości ul. Rejtana.