Winieta 1
Zmiana organizacji ruchu na ul. Toruńskiej
W piątek 8 lutego o godz. 17 ulegnie zmiana organizacji ruchu na ul. Toruńskiej w Gdańsku w ramach budowy wiaduktu Biskupia Górka. Polegać ona będzie na wydłużeniu odcinka, na którym odbywa się ruch jednokierunkowy w stronę ul. Okopowej.

Dotychczas ruch jednokierunkowy na ul. Toruńskiej w stronę ul. Okopowej obowiązywał od mostu nad Motławą do ul. Żabi Kruk. Od 8 lutego zostanie on wydłużony – tym samym ruch jednokierunkowy odbywać się będzie na odcinku od Mostu nad Motławą do ul. Okopowej. Objazd do ul. Toruńskiej będzie możliwy ulicami Okopową i Podwale Przedmiejskie i Żabi Kruk (z wyjątkiem okresu od 8 do 15 lutego, kiedy dojazd do ul. Żabi Kruk będzie odbywać się ulicą Okopową, Augustyńskiego, Rzeźnicką oraz drogą łączącą ul. Rzeźnicką i Żabi Kruk)

W ramach wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu zostanie również wyłączony wjazd z ul. Toruńskiej w ul. Żabi Kruk (w odcinek prowadzący do ul. Augustyńskiego) oraz wylot ul. Żabi Kruk od strony Olszynki. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 15 lutego.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostały w ramach budowy wiaduktu Biskupia Górka, realizowanej przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska.