Winieta 1
Roboty drogowe na Alei Grunwaldzkiej od 11 marca
W poniedziałek 11 marca o godz. 6:00 rano rozpoczną się prace drogowe na Alei Grunwaldzkiej na jezdni w kierunku Gdyni. W związku z robotami jezdnia zostanie zwężona z trzech do dwóch pasów ruchu na wysokości budynku Alchemii przy Al. Grunwaldzkiej 413. Utrudnienia potrwają ok. pięciu tygodni.

Na ok. 250-metrowym odcinku jezdni Al. Grunwaldzkiej w kierunku Gdyni przed skrzyżowaniem z ul. Kołobrzeską prowadzone będą prace związane z budową prawoskrętu z Al. Grunwaldzkiej do budynku Alchemii IV. Z tego względu prawy pas jezdni na wysokości budynku zostanie wyłączony z ruchu, a kierowcy będą mogli korzystać z lewego i środkowego pasa.

Wykonanie prawoskrętu do budynku Alchemii to kontynuacja robót, które prowadzone są na Al. Grunwaldzkiej od września 2018 roku. W ubiegłym roku zmieniona została lokalizacja zawrotki przed skrzyżowaniem z ul. Kołobrzeską, przeprowadzono również remont nawierzchni jezdni.

Prace na Al. Grunwaldzkiej prowadzone w ramach umowy drogowej na podstawie art. 16 Ustawy o drogach publicznych.

AKTUALIZACJA

W nocy z 8 kwietnia (poniedziałek) na 9 kwietnia (wtorek) w godz. od 22:00 do 6:00 nastąpi awaryjne zajęcie skrajnych pasów Al. Grunwladzkiej w rejonie prowadzonych robót. Spowodowane jest ono koniecznością wykonania naprawy studni oraz wpustu kanalizacji deszczowej.

W nocy z 11 kwietnia (czwartek) na 12 kwietnia (piątek) w godz. od 21:00 do 6:00 nastąpi zajęcie prawego i środkowego pasa Al. Grunwaldzkiej w celu wykonania frezowania oraz nowych warstw bitumicznych na jezdni. Kierowcy będą mogli skorzystać tylko z lewego pasa.

W nocy z 12 kwietnia (piątek) na 13 kwietnia (sobota) w godz. od 21:00 do 9:00 w tym samym celu zajęte będą środkowy i lewy pas (bez pasa do lewoskrętu i zawracania). Kierowcy będą mogli pojechać tylko prawy pasem.