Winieta 1
Utrudnienia w ruchu na ul. Uranowej
W związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Uranowej w Gdańsku, we wtorek (26.02) w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Ulica Uranowa zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Krzemowej do ul. Platynowej. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez około 2 miesiące. Objazdy wytyczone zostaną ul. Krzemową i Platynową.

W związku z zamknięciem ul. Uranowej, zmianie ulegnie także kursowanie autobusów ZTM.  Od pierwszych porannych kursów we wtorek, 26.02.2019 r. od odwołania, zmieniona zostanie trasa linii autobusowych 154 i 162 na Oruni Górnej. Zmiany dla linii nocnej N1 zaczną obowiązywać od nocy z wtorku na środę, 26/27.02.2019 r. Szczegóły na stronie internetowej ZTM w Gdańsku.

Na ul. Uranowej zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni oraz miejsc postojowych. Inwestycja uwzględnia także przebudowę chodników i wymianę krawężników. Przetarg na remont nawierzchni ul. Uranowej wygrało Przedsiębiorstwo WPRD GRAVEL Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln zł. Prace potrwają do końca kwietnia.

Uranowa