Wiadukt w ciągu ul. Kościuszki zaświeci się na niebiesko

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez ONZ. Z tej okazji Gdańsk dołączy do ogólnoświatowej akcji „Light It Up Blue”, w ramach której na niebiesko podświetlane są budynki i obiekty architektury. W Gdańsku 1 kwietnia o godz. 22:00 na niebiesko podświetlimy wiadukt w ciągu ulicy Kościuszki.
101779
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Niebieska iluminacja wiaduktu przy ul. Kościuszki (na wysokości Galerii Bałtyckiej) uruchomiona zostanie w poniedziałek 1 kwietnia ok. godz. 22:00. Wyłączona zaś zostanie w środę 3 kwietnia w godzinach porannych.

Włączenie niebieskiej iluminacji wiaduktu wpisuje się w szereg działań, które będą miały miejsce w Gdańsku w kwietniu – Miesiącu Wiedzy na temat Autyzmu. W tym czasie prowadzone będą m.in. bezpłatne badania przesiewowe dla dzieci pod kątem zaburzeń ze spektrum autyzmu. Ponadto w trakcie kampanii odbędą się inne wydarzenia, dotykające tematyki autyzmu – koncerty, pokazy filmowe, dyskusje, zawody sportowe i inne. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na Facebooku Gdańsk Solidarnie dla Autyzmu.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP